Maciej Rewakowicz

Maciej Rewakowicz
fot. Autor nieznany

Maciej  L.  Rewakowicz ur. w 1946 roku w Krakowie. Jest lekarzem. Ma ponad 20 publikacji naukowych, większość  - z chirurgii naczyniowej, wśród nich  - rozdział w tomie dla studentów medycyny.

W Tatry chodzi z partnerami i samotnie. Był członkiem Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu 1968 – 70; od 1970 r. mieszka w Bydgoszczy. Taternictwa uczył się od Ryszarda W. Schramma, Jana Stryczyńskiego, Stanisława Zierhoffera i Wojciecha Wróża, później, po roku 1978 - od Macieja Kmiećkowiaka. Pierwszy raz liną związał się z Janem Stryczyńskim. Samotnie wszedł  w Tatrach:  do 1981 roku m.in. na: Łomnicę, Wysoką,  Jaworowy a po roku 1993 na: Pośrednią Grań,  Żabi Wyżni, Mięguszowiecki, Wołową Turnię,   Żabią T. Mięguszowiecką, Zadni Gerlach, Rumanowy, Zachodni Szczyt Żelaznych Wrót i na kilkanaście innych szczytów. Od marca 1981 r. przez 12 lat nie wspinał się.

W Himalajach Zach. zdobył dziewiczy szczyt Samadhi z M. Dziatkowiakiem (Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu, tom II). W Alpach Zachodnich wszedł m.in. na : Gran Paradiso – w Alpach Graickich, Mt Blanc – w  Alpach Sabaudzkich. W Alpach Wschodnich wszedł m.in. na Grossglockner – w Wysokich Taurach.

Wystawiał swoje fotografie górskie m.in. w Bydgoszczy, w Warszawie, w Lubostroniu. 

25 dzieł artysty na stronie GA | zobacz wszystkie
Maciej Rewakowicz
Ujęcie z samotnego wejścia na Wielkie Solisko
Maciej Rewakowicz
Ujęcie z wejścia dwuosobowego zespołu...
Maciej Rewakowicz
Po objechaniu od południa Araratu...
Maciej Rewakowicz
Pośrednia Grań z widocznym tu esowatym Żlebem Stilla...
Maciej Rewakowicz
Alpinista na wierzchołku Breithornu
1 wydarzenie na stronie GA
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 94, Hanna Strychalska, Maciej Rewakowicz
23.01.202230.01.2022
wydarzenie wirtualne
2 publikacje na stronie GA
Maciej Rewakowicz
Droga w Alpy, fotografia
2012