Image

Aleksandra Simińska urodzona 5 września 1962 roku. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Janusza Karczmarskiego w 1988 roku.  W latach 1989-1993 pracowała  na  Wydziale Sztuk Pięknych  UMK w Toruniu. Od 2000 roku na stanowisku  profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie. Do 2006 prowadziła pracownię malarstwa w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem . Jest autorką kilku cykli malarskich między innymi „Pejzaż podwójny” , „Rozmowy z innymi malarzami”, „Wyspy”, „Wnętrza z pudłem”,  „Martwa natura z siekierą”, „Bachantki”,.
Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 1998 była na stypendium przyznane przez  Fundusz  Rozwoju  Niezależnej  Literatury  i  Nauki  Polskiej w  Paryżu. W 1998 została wyróżniona stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W roku 2000 została laureatką nagrody Bydgoskiego Informatora Kulturalnego za wystawę malarstwa w bydgoskim BWA stanowiącą wydarzenie artystyczne roku 1999. W roku 2000 dostała nagrodę Rektora II stopnia za osiągnięcia naukowe. Otrzymała też kilka nagród na konkursach malarskich.

Jest autorką osiemnastu wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych.